Uudised

Auto24 Rally Estonia toob taas Euroopa autoralli meistrivõistlused Otepääle

10:30 04.07.2016

15.-17. juulil toimuv ja tänavu juba seitsmendat korda korraldatav auto24 Rally Estonia kuulub kindlasti suvise Otepää tippsündmuste hulka.

15.-17. juulil toimuv ja tänavu juba seitsmendat korda korraldatav auto24 Rally Estonia kuulub kindlasti suvise Otepää tippsündmuste hulka. Nii nagu viimasel kahel aastal on ka tänavu auto24 Rally Estonia FIA ERC Euroopa autoralli meistrivõistluste etapp. Sarja promootoriks on mainekas telekanal Eurosport, misläbi jõuab telepilt Otepäält, Tartust ja Lõuna-Eestist kümnete miljonite inimesteni üle maailma. 
 
Otepää on ka tänavu auto24 Rally Estonia tehniliseks südameks, kui Tehvandi spordikeskuses asub traditsiooniliselt auto24 Rally Estonia võistluskeskus ja hooldusala. Sellel aastal on kõigile avatud hooldusalas asuv toitlustus-ja meelelahutustelk, kus hea keha kinnitada ja hiljem minna vaatama, mida teevad sõitjad ja mehaanikud katsete vaheajal. 
 
Igal aastal pakume pealtvaatajatele ja publikule uuendusi ja nii on see ka sellel aastal. Nii toimub 10. juulil Kõlleste, Valgjärve ja Kanepi valla teedel esmakordselt Rally Estonia Warm-up võistlus. Tegemist on ühepäevase mini-ralliga, kus auto24 Rally Estonial osalevad sõitjad saavad testida oma autosid rallile sarnastes tingimustes. Sõidetakse 3 lühikest kiiruskatset, mis kõik läbitakse kolmel korral. Hooldusala ja võistluskeskus asuvad Krootusel Kõlleste vallamaja juures.
 
Uue arvestusena ralli sees on Open klass, kuhu oodatakse sõitma erinevaid kahe-ja neljaveolisi autosid, mis tehniliste tingimuste põhjal ei mahu Euroopa meistrivõistluste klassidesse. See tähendab näiteks nii võimsaid WRC autosid kui ka atraktiivseid ja samuti võimsaid tagaveolisi masinaid.
 
Tänavune auto24 Rally Estonia toimub 15.-17. juulil ja kokku ootab sõitjaid ja rallipublikut ees 16 kiiruskatset Tartus, Elvas ja Lõuna-Eesti teedel kogupikkusega üle 200 kilomeetri. Ralli start ja finiš on Tartus, Raekoja platsil ja ralli hooldusala Otepääl, Tehvandi spordikeskuses. Pärast reede, 15.juuli õhtul toimuvat avatseremooniat sõidetakse publikukatse Tartu linna tänavatel. Laupäevastele kruusakatsetele järgneb õhtul publikukatse Elva linnas. Ralli võitja selgub pühapäeva pärastlõunaks ning parimaid autasustatakse Tartus Raekoja platsil.
 
Meelelahutust jagub rallipäevade vältel kogu perele. Lisaks kiiruskatsetele saab kõigil 3 päeval Tartu kesklinnas aega veeta ralli Expo-alal ja esmakordselt korraldataval Tartu Suvelaadal. Reede õhtul toimub Tartu Laululaval Right Said Fredi ja East 17 kontsert. Pärast Elva linnakatset saab Elva Lauluväljakul nautida suurt kontserti, kus üles astuvad Samatha Fox ja Londonbeat.
auto24 Rally Estonia on FIA ERC autoralli Euroopa meistrivõistluste ning FIA Historic-autode Euroopa meistrivõistluste etapp.
 
Ralliraadio on Sky Plus, seda nende Otepää sagedusel 99,1 Mhz. Kogu vajaliku info, mis puudutab rallipasse, rallipoodi ja uudiseid ralli kohta, leiate aadressilt www.rallyestonia.ee . Vahetult enne rallit saab teede sulgemise kohta infot nii Rally Estonia kui ka Maanteeameti kodulehelt www.mnt.ee
 
Rallipassid müügil ka Otepää Turismiinfokeskuses!
Allikas: www.otepaa.ee
Via Hanseatica