Uudised

Fotonäitus „Laulupeo teekond läbi aegade“ Otepää Keskväljakul

10:00 25.04.2022

Eesti Rahvakultuuri Keskuse ja MTÜ Tantsupeomuuseumi fotonäitus "Laulupeo teekond läbi aegade" jõudis Otepääle ja näituse avamine toimus Otepää keskväljakul 23. aprillil 2022.
Ekspositsioon koosneb 72 suurest, 2 x 2,5-meetrisest tahvlist, millel pildid koos vastava tekstiga. Näitus jääb Otepää linnaruumi kaunistama kuni 4. juunini, Eesti lipu päevani.

Näituse avamisel astusid üles Pühajärve Puhkpilliorkester, Sangaste rahvatantsurühm „Kõvvera Kõdara". Ürgseid rütme tõi otepäälasteni showtrummar Peeter Jõgioja. Otepääl on rahvakultuuri alati suure au sees hoitud. Siin tegutseb maakonna vanim puhkpilliorkester Pühajärve Puhkpilliorkester ning on tegutsenud ka rahvamuusikud. 2019. aastal Tallinnas XXVII laulu- ja XX tantsupeol  „Minu arm" osales Otepää vallast 311 lauljat ja tantsijat. Valga maakonnast osales kokku 672 taidlejat.

"Meil on suur au olla üks sihtpunktidest, kuhu rändnäitus Otepää kogukonnale tutvumiseks üles seatakse. Laulupidudest on kujunenud rahva ühtekuuluvuse väljendaja. Laulupeod on aastakümneid olnud sündmused, kus heidetakse kõrvale erimeelsused ning väljendatakse läbi ühise laulmise isamaa-armastust ning üksteise ja rahvuse hoidmist," sõnas Otepää Kultuurikeskuste loomejuht Kaidi Pajumaa. „Tänu fotonäitusele on võimalik aastast 1896 piltide ja kirjeldavate tekstide toel ammutada endasse seda, mis on alati eestlaste jaoks oluline olnud – kooskäimine, ühislaulmine ja positiivselt meelestatult tulevikku vaatamine. Seni kuni jätkuvad laulupeod, jätkub ka eestimeelsus."

„Heameel on teha koostööd Eesti lipu hälli, Otepääga. Nii nagu meie armas trikoloor nii on ennast eestlaste südamesse paigutanud ka laulu- ja tantsupidu. Piltlikult öeldes ulatavad need südamesõbrad teineteisele nüüd Otepääl käed. Meie kogemusele tuginedes, saame öelda, et see näitus ei jäta kedagi külmaks ning tekitab inimestes sooje mälestusi. Loodame, et see näitus on meeldetuletuseks ka selleks, et peame seisma on traditsioonide säilimise eest ning kaasama noori, et laulu- ja tantsupidu ikka põlvest põlve edasi kestaks," märkis Eesti Rahvakultuuri Keskuse direktor Kalle Vister.

Näituse koostas ajaloolane Jaak Juske koostöös fotomuuseumi ning Tallinna kultuuri- ja spordiametiga. Näha saab üldlaulupidude rongkäikude fotosid aastatest 1896–2014. 2019. aastal oli näitus väljas Tallinnas Vabaduse platsil. Seejärel rändas väljapanek tantsupeomuuseumi. Otepääle jõuab näitus Tõrvast, Otepäält edasi rändab näitus Võru linna.

Lisainfo:
Kaidi Pajumaa tel. 5340 2828
Otepää Kultuurikeskused
Loomejuht

Allikas: www.otepaa.ee
Siin on turvaline
Via Hanseatica