Uudised

17. Rogaini Euroopa meistrivõistlused toimuvad Eestis, Otepääl

10:30 23.08.2021

4.-5. septembril koguneb Otepääle rogainimise põhituumik ning mõõtu võetakse 24 tundi kestvas orienteerumisjooksus. Valikus on ka kuuetunnine rahvavõistlus. EMi korraldajateks on MTÜ Seiklushunt ja Eesti Orienteerumisliit. Eesti on võõrustanud 24h rogaini EM-i ka varasemalt – aastal 2005 Nõval ja aastal 2014 Oraval. 2008. aastal toimus Karulas ka rogaini MM.

Rogain ehk võistkondlik valikorienteerumine ja ka orienteerumine üleüldiselt on eestlaste seas aina enam kandepinda kogumas. “Rogaine toimub Eestis aastas 15 ringis ja osalejaid on keskeltläbi 200-800. Ala populaarsusele on kindlasti kaasa aidanud selle kõigile jõukohasus, sest igaüks saab koostada endale sobiva pikkusega raja. Samuti on taibatud, et orienteerumine on hea võimalus liikuda looduses ja avastada uusi põnevaid paiku. Lisaks on eestlased võitnud viimastel aastatel rogaini tiitlivõistlustel märkimisväärse arvu medaleid ja seda kõikides klassides — see on toonud orienteerumisala uudistama ka teisi vastupidavusalade sportlasi,” valgustab olukorda Eestis Seiklushundi projektijuht Arvi Anton. 

Rajameistrite Taavi Tatsi ja Markus Puusepa sõnul viib 300 km2 ja ligi 100 kontrollpunktiga võistlusmaastik võistlejaid Otepäält igasse ilmakaarde, spordihuvilistele tuntud ja seni tundmatutesse paikadesse. “Rogainijad saavad enda jalge all tunda nii suusatamise MK kui Tartu Maratoni radu, tõusta lendu MM-rallietapi trampliinidelt, nautida kauneid vaateid looduspargi järvedele ja mägedele kui ka seigelda öistes metsades,” kirjeldab Puusepp eesootavat. 

“Oleme tänavuse EM-ga seoses küllaltki optimistlikud ja ootusärevad. Seiklushundi meeskonnale on see esmakordne võimalus midagi nii suurt korraldada. Samas on üleilmne ärev olukord omajagu raskendanud igasuguste suurte plaanide tegemist,” tõdeb Anton. Rogainivõistluse puhul ollakse siiski veendunud, et suudetakse võistluskeskuses osalejad piisavalt ära hajutada, ning kui võistluse ajal on seiklejad üle terve maakonna laiali, siis nakkusohtu pelgama ei pea. “Põnevust lisab ka see, et mitmed eelmise aastal Lätis toimunud eestlastest EM-i võitjad on sel korral starti tulemas tiitlikaitsjatena, saades nüüd kodukamaral oma paremust uuesti tõestama hakata!,” lisab Anton.

Võistluse kohta leiab lisainfot: www.seiklushunt.ee/uritus/erc21

Registreerimine: https://eventor.ee/

Allikas: seiklushunt.ee
Via Hanseatica