Uudised

Otepääle saabus pronksist karu

10:10 12.06.2020

Otepää keskväljaku saabus purskkaevu kõige tähtsam element – pronksist karu.
2019. aasta alguses kuulutas Otepää Vallavalitsus välja suunatud ideekonkursi keskväljaku purskkaevu leidmiseks. Kolme laekunud töö hulgast valiti välja Bruno Kadaku töö „Lõbus Ott", mis kujutab istuvat karu, kes hoiab käppade vahel vihmavarju. Istuv karu on koos vihmavarjuga 2,5 meetrit kõrge. Karu on kuldpruuni tooni pronksist, vihmavari on roostevabast terasest. Purskkaevu alusel on valgustus. Purskkaevu äärekivid on graniidist, mis on valminud Harjumaal, Paeknas.

„Tegemist on üpris sportliku karuga, seega istub ta näoga Tehvandi Spordikeskuse suunas ja jälgib sportlaste tegutsemist," sõnas skulptor Bruno Kadak. „Tehvandit võib kutsuda Otepää teiseks südameks ja seal lähedal on ju Väike-Munamägi, millega mul on soojemad suhted – harrastan nimelt ise lumelauasõitu."

Otepää vallavanem Jaanus Barkala ütles, et üle maailma on tuntud uskumus, et  purskkaevu mündi viskamine toob õnne. „Aga Otepää purskkaevule tulles tuleb karu tagumist käppa puudutada või sügada, see toob puudutajale õnne," lisas vallavanem.

Purskkaevu paigaldas Tormis Disan OÜ.

Fotod SIIT

Allikas: www.otepaa.ee
Via Hanseatica