Uudised

Leigo talu pälvis auhinna

09:40 22.12.2022

Lõuna-Eesti Postimees ja Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 andsid esimest korda välja silmapaistva kultuuri toetaja eriauhinna. Selle pälvis Leigo talu Otepää vallas. 

Auhinda käisid üle andmas ja õnnitlemas Lõuna-Eesti Postimehe peatoimetaja Sirli Homuha, Tartu2024 juhataja Kuldar Leis, Valgamaa Arenguagentuuri juhataja Anneli Kattai ja Otepää vallavanem Jaanus Barkala.
Leigo on enim tuntud Järvemuusika kontserdite ja unustamatute pulmapidude toimumiskohana. 

Leigo on midagi enamat - see on ühe unistuse lugu. Kui Leigo peremees Tõnu Tamm 1981. aastal Leigole suvekodu otsima läks, ei suutnud ta sealt enam lahkuda. Vaid ühte väikest veesilma ja võsastunud maastikku vaadates tuli tal idee kujundada Leigost ilus järvistu. Pärast mitmeaastast tööd sündiski esimene järv, mille keskel on siiani vanade pajudega saareke. Just sellel saarel sai 1998 aastal teoks Tõnu siberirännakutel idanema hakanud unistus kuulata kaunist muusikat vabas looduses.
Usume, et Leigo on unikaalne festival terves Euroopas, kus kauni looduse ja sisuka muusika liit loovad ainulaadseid ja kestvaid elamusi. Just muusika ja looduse liit on see mis aitab paadunud rocki kuulajal mõista ka klassikalist muusikat ja ka vastupidi. Leigo Järvemuusika on klassikalise muusika festival, mis on inspireerinud ka etenduskunste. Leigol on kaks järvelava ning lava teatrimetsas müstilise tiigi kaldal.
Mida rohkem läheb aeg edasi, seda enam vajavad inimsed võimalusi mõtisklemiseks ja unistamiseks, et vabaneda mõneks viivuks igapäevasest töörutiinist. Igaüks meist võib ajatut muusikat kuulates unustada hetkeks reaalsuse ning harmoneeruda ümbritseva loodusega. Selles unistuses täiendavad esineja ja ümbritsev loodus koos elava tulega üksteist ehk loovad nii täiesti uue emotsionaalse keskkonna.

Allikas: www.festivals.ee
Otepää turismiinfo
Otepää
Via Hanseatica