Uudised

ERC Delfi Rally Estonia 2024 sõidetakse Tartu ja Lõuna-Eesti teedel juba 5.-7. juulini 2024

14:30 03.06.2024

Tänavuse aasta südasuvel kuulub seitsmeaastase pausi järel Delfi Rally Estonia taas Euroopa meistrivõistluste sarja kalendrisse ning kodumaine etapp sõidetakse ERC hooaja neljanda etapina. Delfi Rally Estonia eel peatub ERC-karussell Skandinaavias ja kodumaise etapi järel ootab EM-sarja võistlejaid ees Itaalia Rally di Roma Capitale ralli. ERC Delfi Rally Estonia on ka üks juuniorite ehk JERC etappidest.

Delfi Rally Estonia üheks traditsiooniks on olnud, et võistluse toimumise aeg on juulis ja nii ka tänavu ning soovitame kõikidel rallifännidel juba juulikuu esimene nädalavahetus enda kalendris broneerida. Kuna sõitjate konkurents ERC sarjas on tihe ning Delfi Rally Estonia raames on oodata starti ka palju kohalikke võistlejaid siis oleme kindlad, et rallinädalavahetus tuleb adrenaliinirohke ja põnev. Lisaks ERC sarja võistlejatele on reedel ja laupäeval rajal ka Eesti Meistrivõistlustel osalejad, sealhulgas ka fännide poolt väga oodatud veokate võistlusklass.

ERC Delfi Rally Estonia rallinädalavahetus algab suurejoonelise avatseremoonia ning stardipoodiumiga reede, 5. juuli õhtul Tartu Raekoja platsil. Seejärel sõidetakse esimene kiiruskatse Majoraadi pargis, Eesti Rahva Muuseumi lähistel. Laupäevasel võistluspäeval sõidetakse kõik traditsioonilised Lõuna-Eesti kiiruskatsed ning kõikide fännide rõõmuks lõpetab laupäevase võistluspäeva Elva linnakatse, millele järgneb kontsert Elva keskväljakul. Pühapäevasel päeval sõidetakse neli kiiruskatset ning punktikatsena sõidetakse ka tänavu Kambja kiiruskatse, kuid seda hoopis uues kuues ning piduliku lõppakordi annab nädalavahetusele suurejooneline finišipoodium Tartu Raekoja platsil. Võistluskeskust ja hooldusala võõrustab peale mitme-aastast pausi taas Otepääl asuv Tehvandi spordikeskus. Tule kohale ja ela omadele kaasa!

ERC Delfi Rally Estonia 2024 päämed on müügil Rally Estonia e-poes ja Piletitaskus. Valikus on nii päevapassid, 3-päeva rallipass kui ka VIP pääsmed.

Allikas: www.otepaa.ee
Otepää turismiinfo
Otepää
Via Hanseatica